tpod

خوانش و معرفی کتاب «تاریخ جراید و مطبوعات استان سمنان» در رادیو یِ

رادیو یِ: فصل 2- قسمت هفتم – تاریخ جراید و مطبوعات استان سمنان

در هفتمین قسمت از فصل دوم پادکست رادیو یِ قراره از تحولات سیاسی و اجتماعی سمنان در قالب کتاب تاریخ جراید و مطبوعات استان سمنان بگیم. بر خلاف دوران امروز که روزنامه‌ها و جراید و مطبوعات جای خودشون رو به پیج‌های اینستاگرامی و تلگرامی و دیگر پلتفرم‌ها دادن و هر روز اخبار ناامیدکننده‌ای از وضعیت تیراژ جراید و مطبوعات به گوش می‌رسه در دوران گذشته، جراید و مطبوعات بخش مهمی از تاریخ و فرهنگ کشور رو تشکیل می‌دادن و همواره به عنوان بخشی از نماد هویتی و اجتماعی کشور محسوب می‌شدند، جراید و مطبوعات نه فقط در کشور بلکه در استان‌ها هم از اهمیت خاصی برخوردار بود.

اما این کتاب از نه فصل تشکیل شده که به اخبار استان سمنان در تاریخ مطبوعات ایران، جراید و مطبوعات استان سمنان در دهه 50 و 60، پیروزی انقلاب اسلامی و نشریات سیاسی پس از آن در سمنان و بررسی تاریخ جراید و مطبوعات استان سمنان در دوران معاصر، می‌پردازه. این کتاب  در 399 صفحه توسط انتشارات زمزم هدایت و به همت حوزه هنری استان سمنان در قالب دانشنامه فرهنگ و تمدن استان سمنان چاپ و منتشر شده.

همچنین اگه دوست داشتید می‌تونید قسمت‌های گذشته ما رو با مراجعه به کانالمون در تهران پادکست، گوش کنید. در کانال تهران پادکست ما تمامی قسمت‌ها رو می‌تونید گوش کنید و نظر بدید. اگر هم آپ‌های پادگیر رو نصب دارید می‌تونید برای مراجعه به صفحه‌ ما در کست باکس، اپل پادکست، گوگل پادکست، اسپاتیفای روی اسم هر کدوم کلیک کنید تا مستقیم به صفحه ما در این آپ‌ها برید.

فصل 2: قسمت هفتم
خوانش و معرفی کتاب تاریخ جراید و مطبوعات استان سمنان
نویسنده حمید نظری
مجری: رسول گلپایگانی
راوی: مرجان صالحی
تنظیم: علیرضا کریمی

لطفا رادیو یِ را گوش بدید و به دوستانتان معرفی کنید.