tpod

روایت بهمن: 14 بهمن 1357

در سومین قسمت از روایت بهمن، با هم دیگه بخشی دیگر از تاریخ شفاهی مردم استان سمنان در بهمن 1357 رو مرور خواهیم کرد. در 13 بهمن 57، در نتیجه تظاهراتی که مردم سنگسر و شهمیرزاد برگزار کردند و ما هم در قسمت گذشته اون رو روایت کردیم، 2 نوجوان به شهادت رسیدند به همین دلیل 14م بهمن 1357 در استان سمنان متاثر از این واقعه تلخ و دردناک بود. با هم 14 بهمن ماه در استان سمنان رو ورق می‌زنیم.

بخش‌هایی که امروز قراره بشنوید از کتاب روزشمار انقلاب اسلامی در استان سمنان انتخاب و برای شما روایت شده. این مجموعه سه جلدی وقایع مربوط به انقلاب اسلامی در استان سمنان رو از سال 1356 تا بهمن 1357 برای شما روایت می‌کنه. این کتاب از مجموعه دانشنامه فرهنگ و تمدن استان سمنانه که به همت مرتضی حاجیان نژاد و توسط حوزه هنری استان سمنان به چاپ رسیده. حتما این کتاب رو بخونید.

قطعه موسیقی دیگری که در این قسمت از روایت بهمن قراره با هم بشنویم، قطعه معروف «ایران ایران ایران یا همون الله الله»ـه که افشین سرافراز، فریدون خشنود و رضا رویگری این اثر رو تولید کردند. این اثر الهام گرفته از بانگ الله اکبر مردم در شب‌های مبارزات انقلابی بود.

اگر می‌‌خواهید قسمت قبلی رو که درباره این اتفاق بیشتر توضیح دادیم، بیشتر بدونید روی اینجا کلیک کنید.

اگر هم می‌‌خواهید نسخه تصویری این قسمت رو در کانال آپارات ما ببینید، روی اینجا کلیک کنید.

روایت بهمن: ویژه برنامه رادیو یِ – کاری از حوزه هنری استان سمنان

قسمت دوم 14 بهمن 1357

گویندگان: مرجان صالحی، اشکان کامران پور

تنظیم: علیرضا کریمی

لطفا روایت بهمن کاری از رادیو یِ را گوش بدید و به دوستانتان معرفی کنید.