tpod

پادکست معرفی کتاب دین و زندگی سفیر خرد تالیف بهمن آبادی – رادیو ترنج

کتاب ریاضی جامع تجربی خیلی سبز - ترنج مارکت

رادیو ترنج مارکت به شما کمک می کنه با شناخت کامل کتاب ها رو انتخاب کنید. در این پادکست به معرفی کتاب کتاب دین و زندگی سفیر خرد تالیف بهمن آبادی پرداختیم.

هدف از تألیف این کتاب پوشش مطالب برای کنکورهای آزمایشی و کنکور سراسری است. چینش درس ها مطابق با مطالب آموزشی مورد نظر کنکور سراسری است. این کتاب مجموعا ۲۵۷۱ تست دارد و ۳۶۰ صفحه است. ضمنا این کتاب پاسخنامه تشریحی ندارد.

فهرست کتاب هیچ اطلاعات جدیدی به ما نمی‌دهد ولی در مقدمه، مؤلف توضیح کاملی راجع به بخش‌های متعددی که در کتاب هست،صحبت می‌کند و

این بخش ما رو با اهداف کتاب، نحوه‌ی خواندن و چگونگی یادگیری از این کتاب آشنا می‌کند.

درسنامه

قالب درس‌نامه کتاب دین و زندگی پایه دهم و یازدهم ساده نیست، یعنی متن کتاب به ‌صورت نمودار درختی توضیح داده شده است و با رنگی کردن سبز در بخش دهم و آبی در بخش یازدهم، بخش‌های مهم از متن اصلی کتاب جدا شده اند.

حجم درس‌نامه کتاب دین و زندگی بهمن آبادی خیلی منطقی و معقول است و حتی بیش ‌از حد توضیح داده شده است و نمی‌توان از این نکته براحتی گذشت که درس‌نامه طوری طراحی‌شده است که می‌تواند هم تمارین کتاب و بحث تشریحی و هم کنکور و سوالات چهارگزینه ای را پوشش بدهد.

در کتاب هیچ بحثی یا نکته‌ایی مهم برای امتحان نهایی نیامده است و مؤلف فقط به پاسخ اندیشه و تحقیق بسنده می‌کند. مخاطب درس‌نامه‌ی کتاب دین و زندگی پایه سفیر خرد همه‌ی دانش‌آموزان هستند، یعنی هر دانش‌آموزی با هر سطح آموزشی می‌تواند از این کتاب استفاده کند.

درسنامه بیشتر به آموزش نکته وار و تستی پرداخته است و عمق دادن به مطلب در اولویت بعدی قرار دارد.در هیچ جای کتاب مطلبی خارج از مباحث کتاب و کنکور نیست. تست های تألیفی متناسب با مطالب یاد داده شده در درسنامه و مطالب آمده شده در کنکور،طراحی شده است. با مطالعه برنامه‌ریزی شده، تکرار و مرور درس هر دانش‌آموزی می‌تواند تست ها را به ‌راحتی پاسخ بدهد.

درس‌نامه بیشتر به‌صورت نمودار درختی است، یعنی متن کتاب به‌صورت نمودار درختی و با برجسته کردن برخی کلمات توضیح داده شده اند.

استفاده از نمودار درختی آمده در کتاب دین و زندگی پایه دهم و یازدهم سفیر خرد خیلی خوب است و برخلاف بقیه‌ی تیپ نمودارهای درختی که خیلی نامفهوم است، برای تمام دانش آموزان مناسب است.

بخش تست های کتاب دین و زندگی سفیر خرد

بخش برجسته و عالی کتاب دین و زندگی ۱۰ و ۱۱ سفیر خرد، تست های این کتاب است. تعداد تست ها بسیار مناسب برای هر درس است و شاید تعدادی از دانش آموزان، نسبت به تعداد زیاد تست ها، معترض باشند اما این حجم را نباید لزوما بعد از درس انجام داد.

باید برخی از تست ها را بعد از درس به ‌عنوان تست تمرینی یا آموزشی و برخی از تست ها را با برنامه‌ریزی (ضریب ۲ یا ضریب ۳ یا ) در بازه‌ های مختلف (دی، عید، بعد از عید) انجام داد و حتی می‌توان تعدادی از آن‌ها را برای دوران جمع‌بندی استفاده کرد.

تست ها شامل دو بخش اند: تألیفی (خط به خط) و کنکور سراسری (تست هایی که از آن درس در کنکور ادوار مختلف آمده است). در تمجید تست های این کتاب باید گفت که در کنکوری سراسری سال ۹۸، ۱۱ تست این کتاب عینا آمده بود. در طراحی و تدوین تست ها، سعی شده تست ها از مطالب و چارچوب کتاب، خارج نشوند.

تست های تألیفی چون خط به خط طرح شده باعث تسلط دانش‌آموز با هر سطحی به مطالب،نکته‌ها و ارتباط‌های معنایی در کتاب شود. پیشنهاد در تست زنی این کتاب ابتدا مسلط شدن به تست‌های آموزشی و پس ‌از آن حل تست های کنکوری است. این کتاب پاسخنامه‌ی تشریحی ندارد و فقط به پاسخنامه‌ی کلیدی بسنده شده است.

جمع بندی

حجم کتاب دین و زندگی پایه سفیر خرد با توجه به محتوای درون آن بسیار مطلوب و منطقی است. غلط املایی و علمی در بررسی اولیه کتاب دیده نشد. ویژگی خاص این کتاب، تست های تألیفی (خط به خط) و مفهومی این کتاب است.

استفاده از این کتاب برای دانش آموزان پایه ۱۰ و ۱۱ و در سال تحصیلی دهم و یازدهم وهمچنین دانش آموزان دوازدهم (در بخش خواندن مطالب مربوط به پایه) از ابتدای سال تحصیلی‌شان، پیشنهاد می‌شود.

لینک بررسی کتاب دین و زندگی پایه کنکور سفیر خرد و دین و زندگی سفیر خرد دوازدهم 

برای مطالعه در خصوص روش مطالعه درس ریاضی رتبه های برتر می توانید به بخش مقالات آموزشی سایت ترنج مارکت مراجعه نمایید. (مراجعه به لینک)

رسالت ترنج مارکت صرفا فروش کتاب نیست. بلکه ایجاد آگاهی کافی و معرفی دقیق کتاب های کمک درسی به مخاطبان خود است. تا بتوانید با انتخاب بهترین کتاب مورد نیاز خود، بالاترین بهره وری در یادگیری را برای مخاطبان خود ایجاد نماید.

این پادکست رو تا انتها گوش بدید تا با شناخت کامل بتونید بهترین و مفیدترین کتاب مورد نیازتون رو خریداری کنید. ضمنا در صورت تمایل برای خرید این کتاب با حداقل 20% تخفیف می توانید به سایت ما مراجعه نمایید. سایر پادکست ها در صفحه ما در تهران پادکست

و با آرزوی موفقیت شما مخاطبان عزیز در امتحانات نهایی و کنکور سراسری – تیم علمی ترنج مارکت

کتاب کمک درسی دین و زندگی پایه کنکور سفیر خرد مسلم بهمن آبادی
کتاب دین و زندگی سفیر خرد